29. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre

28.05.2024 15:10

29. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre

Zväz strojárskeho priemyslu SR sa aj tento rok zúčastnil na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu, ktorý sa konal v dňoch 21. – 24. mája 2024 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Tento prestížny ročník veľtrhu privítal 119 vystavovateľov z 16 krajín sveta a v jeho rámci sa predstavilo množstvo najnovších technológií a inovácií zo sveta strojárstva.

Bootstrap Themes

Stánok ZSP SR

Stánok Zväzu strojárskeho priemyslu SR prilákal veľkú pozornosť návštevníkov. Tento rok v ňom vystavovali aj dve členské spoločnosti Zväzu: M-D-J, spol. s.r.o. a NORTHON s.r.o.. Obe firmy si získali uznanie za svoje inovácie a vysokú kvalitu svojich produktov. Návštevníci mali možnosť detailne sa zoznámiť s ich najnovšími výrobkami a technológiami, pričom odborníci z oboch spoločností poskytovali odborné konzultácie a prezezentácie.

Otvorenie veľtrhu

Medzinárodný strojársky veľtrh bol slávnostne otvorený prestrihnutím pásky štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR Kamilom Šaškom, dekanom Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach Jozefom Živčákom a riaditeľom výstaviska Agrokomplex Jozefom Pavlem. Výstavné pavilóny M1, M2, M3 a voľná plocha E poskytli návštevníkom priestor na objavovanie najnovších technológií na výstavnej ploche o rozlohe 9 575 m².

Bootstrap Themes

Prvý deň veľtrhu bol zakončený slávnostným večerom, ktorý bol venovaný vystavovateľom, výrobcom a partnerom. Počas večera sa odovzdávali ocenenia, kde spoločnosť BIBUS SK, s.r.o. získala cenu za najkrajšiu expozíciu. Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach si odniesla cenu za najlepšiu vedeckotechnickú prezentáciu, ktorú udelil Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností (ZSVTS).

Zaujímavé momenty

Jedným z vrcholov veľtrhu bolo odhalenie superšportového auta ENGLER V12- superquad, ktoré je výsledkom spolupráce medzi Strojníckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach a firmou ENGLER AUTOMOTIVE Košice.

 

Sprievodné podujatia

Veľtrh ponúkol bohatý sprievodný program, vrátane prvých Majstrovstiev Slovenska v simulovanom zváraní, ktoré organizovalo Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik a ZSVTS v spolupráci so spoločnosťami FORMICA a EWM. V rámci týchto majstrovstiev sa na prvom mieste umiestnil Matúš Zámečník, druhé miesto obsadil Ján Zábušek a tretí skončil Roman Kamenický.

Okrem toho sa uskutočnil aj XXVI. ročník celoštátnej konferencie ELECTRON, zameranej na revízie, projekciu, údržbu a montáž elektrických zariadení.

 

Zväz strojárskeho priemyslu SR sa spolu s jeho členskými spoločnosťami M-D-J, spol. s.r.o. a NORTHON s.r.o. opäť stal významnou súčasťou tohto medzinárodného podujatia, pričom všetci spolu prispeli svojimi inovatívnymi technológiami a riešeniami k úspechu veľtrhu. Už teraz sa tešíme na 30. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu, ktorý sa uskutoční v termíne od 20. do 23. mája 2025.

 

Záverečnú správu z Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre nájdete na webe výstaviska Agrokomplex..